įveskite savo telefono numerį ir mes su Jumis susisieksime.

Istorija

Bukiškės (Bukiškis) – kaimas Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje, 10 km į šiaurės vakarų nuo Vilniaus, prie šiaurės vakarinio miesto pakraščio, prie automobilių magistralės Vilnius-Panevėžys.

Pavadinimas Bukiškis (Bukiškės) greičiausiai yra asmenvardinės kilmės, plg. dabartinės pavardės Bukas, Bukauskas, Bukis, Bukys, Bukevičius ir pan.

Bukiškių dvaras Riešės apskrityje priklausė Radvilų šeimai. Po 1863 m. sukilimo Bukiškės buvo atimtos iš Radvilų ir atiduotos rusų generolui Božeran‘ui (Bazyranui?), kuris čia pastatė geltonų plytų cerkvę, kad galėtų katalikus atversti į pravoslavų tikėjimą. Tuoj po I-ojo pasaulinio karo, kai Vilnius vėl priklausė Lenkijai, Kalvarijose susirinko tikintieji lenkai katalikai tartis, kad Bukiškių cerkvė būtų atiduota katalikams kaip Kalvarijų parapijos koplyčia-filija, kur sekmadieniais ir švenčių dienomis būtų aukojamos šv.Mišios apylinkių gyventojams. Tai buvo laikas, kai bažnyčios, anksčiau paverstos cerkvėmis, vėl buvo grąžinamos katalikams. Tačiau sukilo teisininkai – „kas pastatė, tam ir priklauso“. Cerkvę Bukiškėse pastatė rusas-pravoslavas ir jos negalima perdaryti į bažnyčią. Nesutiko ir Vilniaus pravoslavai atiduoti cerkvę: „tegu stovi tuščia“.

II-ojo pasaulinio karo metu ji buvo labai apgriauta. Liko griuvėsiai ir rūsiai, kuriuose palaidota generolo Božeran (greičiausiai) šeima. Po antrojo pasaulinio karo, generolo duktė, būdama jau solidaus amžiaus, nesėkmingai prašė valdžios grąžinti šią šventovę Cerkvei. Pastato likučiai ilgai buvo žemės ūkio mechanizatorių mokyklos sandėliu. Apie 1990 metus buvo paruošti „Dievo Motinos globėjos“ („Pokrova Bogomateri“) cerkvės atstatymo brėžiniai. 2007 m. Bukiškėse, Sodų gatvėje, nedidelė akmeninė šventovė atstatyta Vilniaus arkivyskupo ir Lietuvos Chrizostomo rūpesčiu.

Bukiškių dvaro sodybos teritoriją bei likusių pastatų nuotraukas galima peržvelgti Lietuvos dvarų duomenų bazėje. Šioje duomenų bazėje minima buvusi Bukišių dvaro sodyba IP/LA kodas - IP 888/At, amžius - XIXa. 2pr. - VVa. 1p., plotas (ha) 13.4, visų dvaro pastatų sk. - 12. Dvaro sodybos teritorijoje 1944 m. įkurta Žemės ūkio mechanizavimo mokykla, nuo 1964 m. kaimo profesinė technikos mokykla, 1977– m. kaimo profesinė technikos mokykla, 1989 m. vidurinė profesinė technikos mokykla.

Bukiškėse yra kupoliakalnis. Šis objektas įtrauktas į Lietuvos senųjų šventviečių katalogą.

Dvibučiai namai Obelynėje

Po ilgesnės pertraukos vėl pavyko gauti sąlygas dvibučių namų statybai. Naujame Blindžių g. kvartale Obelynėje numatoma pastatyti 4 tokius namus, Liepų g. – 2 namus ir 1 namą Žiedų gatvėje. Iš viso esame pastatę 13 dvibučių namų, bet paskutiniai statybos leidimai dvibučiams gauti tik 2011 m. Tais pačiais metais parengtas tipinis dvibučio namo projektas Dvibutis klevas ir Liepų gatvėje pastatyti 2 tokie namai. Daugiau informacijos

Jau statomi namai naujame Blindžių gatvės kvartale.

Jau statomi namai naujame Blindžių gatvės kvartale.   Naujas Obelynės gyvenvietės Bukiškyje projektas – Blindžių gatvės kvartalas. Jame suformuota 13 gyvenamosios paskirties sklypų, kuriuose suprojektuoti 9 vienbučiai ir 4 dvibučiai gyvenamieji namai. Namų projektai – jau pasiteisinę Guobų gatvės kvartale Didysis klevas ir Mažasis klevas. Dvibučiai namai bus statomi pagal Liepų gatvėje jau naudotą projektą Dvibutis klevas. Visus namus suprojektavo UAB “Virilina”, projektų vadovė L.Stankienė, projektuotojas I.Juozelis. Daugiau informacijos
Svetainių kūrimas